Przywileje podpisania kontraktu na zarządzanie obiektem hotelowym

Umowa na zarządzanie obiektem hotelowym to coraz chętniej stosowane rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku osób, które są tak zwanym inwestorem pasywnym i chcieliby połączyć skuteczne zarządzanie z brakiem konieczności zajmowania się każdym elementem działania hotelu.

Zarządzanie obiektem przez zewnętrzną firmę

Dzierżawa obiektu na rzecz profesjonalnej firmy zarządzającej ma wiele zalet. Przede wszystkim zapewniamy tutaj sobie stały zysk, co pozwala nam lepiej zaplanować wszelkie operacje biznesowe. Umowa o zarządzanie hotelem definiowana jest jako umowa między właścicielem nieruchomości a profesjonalnym operatorem. Najczęściej jest sieć hotelowa lub podmiot, którego cechuje profesjonalne zarządzanie obiektem noclegowym. Ten przejmuje za obiekt pełną odpowiedzialność, zapewniając właścicielowi wynegocjowaną stałą opłatę przez określony czas. Umowę tego typu podpisać można na pięć, dziesięć, a nawet trzydzieści lat.

Minimalne ryzyko

Właściciel obiektu nie ponosi tu właściwie żadnego ryzyka. Dodatkowo nie musi zajmować się wszystkimi elementami, które są konieczne do prawidłowego funkcjonowania hotelu. Chodzi tu na przykład o negocjacje z pośrednikami, umowy na dodatkowe usługi takie jak sprzątanie, pranie czy niezbędne pracę budowlane. Profesjonalna firma zajmie się także pozyskiwaniem właściwych pracowników oraz co ważne ich przeszkoleniem i wdrożeniem w zakres obowiązków. Firmy tego typu, zwłaszcza zajmujące się zarządzaniem siecią hoteli, mają odpowiedni know-how oraz wypracowane schematy, co pozwala mieć pewność i gwarancje, że hotel działać będzie właściwie i przynosić będzie odpowiednie zyski.

Wróc do listy aktualności
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij