Przewaga sieci hotelowych w negocjacjach cenowych

Przystąpienie hotelu do sieci znanych marek to przede wszystkim zagwarantowanie ekspozycji obiektu w skali krajowej, a nawet globalnej. Rozpoznawalność marki jest wielkim atutem, wpływa na większą sprzedaż oraz pozwala zagwarantować negocjacje cenowe na preferencyjnych warunkach.

Sieć hotelowa

Sieć hotelowa najczęściej poważnie inwestuje w marketing oraz zaawansowane systemy IT. To przekłada się w oczywisty sposób na wyniki przynależnych im obiektów. Dodatkowo przystępując do sieci hotelowej, uzyskujemy dostęp do ogromnego know-how i latami wypracowanych standardów. Ogranicza to zakres dopuszczalnych modyfikacji i pomysłów właściciela, ale zapewnia bezpieczeństwo oraz korzyści płynące z wiedzy empirycznej. Jak wskazują dane rynkowe, hotele sieciowe z reguły osiągają znacznie lepsze wyniki niż hotele indywidualne zarówno pod kątem średniej ceny za pokój, jak i wskaźnika poziomu obłożenia. Co więcej, w przypadku kryzysu i spadku koniunktury, sieci hotelowe łatwiej radzą sobie z nowymi wyzwaniami biznesowymi i są bardziej odporne na wszelkie zawirowania. Wiążę się to także często z możliwością przystąpienia do rozmaitych programów lojalnościowych. Dzięki temu jesteśmy w stanie dyktować korzystniejsze warunki cenowe, zwłaszcza jeśli chodzi o gości instytucjonalnych, firmowych czy grupowe przyjazdy.

Hotel przystępując do sieci, zabezpiecza się także przed stratami, które wynikają z negatywnych opinii w sieci. W dzisiejszych czasach, obniżenie reputacji jest ściśle związane z zyskami hotelu. Należy w odpowiedni sposób dbać o wizerunek, obsługę i opinie gości przebywających w hotelu. Wystarczy kilka negatywnych komentarzy, by doświadczyć spadku w rankingach na platformach opiniotwórczych, co z kolei wiąże się z realnymi stratami dla obiektu. W przypadku bycia częścią sieci hotelowej łatwiej się przed takim scenariuszem uchronić

Wróc do listy aktualności
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij