Hotele vs. Aparthotele i apartamenty – podobieństwa i różnice

Jakie są różnice pomiędzy hotelami a aparthotelami i apartamentami? Znajdziemy je przede wszystkim w standaryzacji oraz dostępie do obsługi klienta.

Apartamenty to obiekty, w których z założenia nie ma obsługi lub ogranicza się ona do kontaktu z osobą, która dostarczy klucze. Jest to rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które cenią sobie prywatność i samodzielność. Standardem w apartamentach jest kuchnia lub aneks kuchenny, dające możliwość samodzielnego przyrządzania posiłków (jest to zatem częsty wybór wśród rodzin z dziećmi). Z kolei Aparthotel standardem zbliżony jest do hotelu i wykorzystuje niektóre jego elementy. Zwykle posiada on recepcję (często całodobową) lub wsparcie telefoniczne a pokoje są podzielone wg rodzajów (dwuosobowe, wieloosobowe, apartamenty). W standardzie często jest również codzienne śniadanie oraz usługa sprzątania podczas pobytu. Aparthotel posiada też często dodatkowe atrakcje, jak fitness, spa czy basen.

Ten typ zakwaterowania jest odpowiedni dla osób, które cenią sobie swobodę, ale potrzebują obsługi i dodatkowych usług. Aparthotel jest więc dobrą opcją pomiędzy hotelem a bezobsługowymi apartamentami. Pokoje mogą być w różnym standardzie, podstawowe często są podobne do pokoi hotelowych, jednak zwykle oferują więcej przestrzeni. W odróżnieniu od apartamentów, w pokoju aparthotelowym zwykle jest dostępny zestaw do parzenia kawy i herbaty a także ręczniki i kosmetyki (wyposażenie zbliżone jest więc do tego hotelowego). Niektóre pokoje posiadają wyposażone aneksy kuchenne.

Telewizor z płaskim ekranem oraz darmowy Internet to już także standardowe udogodnienia zarówno w aparthotelach jak i apartamentach.

Wróc do listy aktualności
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij