Drugie życie budynków - adaptacja pod obiekty noclegowe

W ostatnich latach coraz popularniejsze staje się adaptowanie starych, zabytkowych budynków pod obiekty noclegowe. Choć takie nieruchomości posiadają niejednokrotnie znaczny potencjał inwestycyjny, warto pamiętać o kilku problemach, z którymi najprawdopodobniej przyjdzie nam się zmierzyć.

O zaletach adaptacji zabytkowych budynków

Przekształcanie zabytkowych budynków w obiekty noclegowe niesie za sobą szereg korzyści, których nie sposób doświadczyć w przypadku budowania zupełnie nowej nieruchomości. Pierwszą z nich stanowią historyczne wnętrza, mogące poszczycić się jedynym w swoim rodzaju klimatem oraz atmosferą.

Wiele inwestycji z potencjałem historycznym można spotkać m.in. w dużych miastach typu Poznań czy Wrocław. Inwestorzy chętnie szukają także nieruchomości w Krakowie, który niezmiennie zajmuje czołowe miejsce na turystycznej mapie Europy.

Problemy, o których warto pamiętać

Nie każdy obiekt zabytkowy może być jednak przekształcony w hotel czy pensjonat. Jeśli zakres wprowadzanych zmian okaże się zbyt duży w stosunku do dotychczasowego charakteru oraz rangi budynku, będziemy mieli kłopot z uzyskaniem pozytywnej opinii konserwatora zabytków. Stąd zalecamy wsparcie profesjonalistów już na wczesnym etapie planowania inwestycji.

Ponadto wiele historycznych budynków zostało wzniesionych w określonych lokalizacjach mając na względzie ówczesne realia. W dzisiejszych czasach może oznaczać to poważne problemy z dojazdem oraz parkowaniem - zarówno dla gości oraz klientów, jak i dla dostawców.

Wróc do listy aktualności
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij